Välkommen till Viola på webben!

Här kan du som vanligt få ett axplock ur senaste numret av tidningen men nu kan du även läsa det senaste under nyheter.
Vår förhoppning är att du som läsare ska känna igen dig i våra artiklar, porträtt och reportage och att du kan hämta inspiration och hjälp att utveckla din yrkesroll.
Glöm inte att gilla Viola på Facebook och Instagram!

Redaktör Ann Richardsson


Hör gärna av dig – vi behöver dina synpunkter!
Kontakta oss på redaktionen.

E-post ann@viola.se
Tel 040-628 52 95

Redaktionen

Ann Richardsson
Redaktör
Ann Richardsson
ann@viola.se
Mikaela Bergemalm
Skribent & marknad
Mikaela Bergemalm
mikaela@tejarp.se
Agneta Lilliehöök
Ekonomi & marknad
Agneta Lilliehöök
agneta@lime.nu
Lennart Wikström
Ansvarig utgivare
Lennart Wikström
lennart@tejarp.se
Gunilla Lindberg
Webbansvarig
Gunilla Lindberg
gunilla@lime.nu
Emma Nilsson
Layout
Emma Nilsson
emma@lime.nu